Herlighet, dette er så godt for en søtmons som meg. Søtt og salt på en gang sammen med nøtter, det må bare bli farlig godt.
Jeg fant inspirasjon hos Berit Nordstrand
4 dl blandete nøtter, f.eks. pekan, mandel,cashewnøtter og valnøtter
3-4 ss lønnesirup
2 klyper havsalt
Ha nøtter, lønnesirup og salt i en bolle og bland godt. Fordel nøttene på et stekebrett med bakepapir og stek dem i ovnen på 180 grader litt høyt i ovnen. Nøttene er ferdige når sirupen bobler etter ca 10 min. sier Berir Nordstrand, men de må stå lenger enn det, i alle fall i min ovn. Tror jeg hadde dem inne i 15-20 min og da blei skorpen sprø og god. Ta nøttene ut av ovnen og avkjøl dem på brettet.
Både sunt og godt 🙂
Ser veldig godt ut ! Jeg klør i munnen av det meste av nøtter..men Casheewnøtter tåler jeg..og vanlige peanøtter ,så kan jo prøve med det en dag :)) Annebe
farlig farlig farlig!! :p
Jeg spiste noen gode mandler i helgen forresten, fra Meny. De hadde skall på og var saltristede. Fytti inni så godt!
Jeg får vann i munnen. Nøtter er noe av det beste jeg vet, og søtt og salt er fabelaktig. Derfor er min yndlingssjokolade Walters Mandler. En fin uke fortsatt ønskes av Tove/fargeneforteller