Sjokoladekake er alltid suksess, og denne er ekstra god, synes jeg. Jeg har delt den i to og smurt et tynt lag bringebærsyltetøy over den underste bunnen og lagt et lag pisket kremfløte iblandet bringebærsyltetøy oppå der igjen. Det er så godt, altså. Sjokolade og bringebær, nam, en klassisk vinner, spør du meg. Du kan selvfølgelig bare ha sjokoladekrem i midten også, eller noe annet om du vil.
- 125 g smør
- 3 ss bakekakao
- 1 dl vann
- 250 g sukker
- 150 g hvetemel
- 2 ts bakepulver
- 2 ts vaniljesukker
- 3 egg
Smør, kakao og vann varmes opp, tilsett så sukkeret og deretter det tørre. Til slutt røres eggeplommene i. Pisk hvitene stive og rør forsiktig inn i blandingen. Stekes på 180 grader nederst i ovnen i ca 30 min. 24 cm form.
Sjokoladekrem
- 100 g smør
- 1 plate Dronningsjokolade el.
- 200 g melis
- 1 egg
Smør og sjokolade smeltes, tilsett så melis og rør til slutt inn egget.
Ser lekker ut..kan tenke meg den smaker godt også ja ❤ God helg videre ❤ Annebe
Den er både god og veldig enkel å lage.
Men himmel så god den ser ut! Tack för receptet, älskar choklad.
Kram Maria
Bare så hyggelig, Maria
Så utrolig god ut 🙂 Krem og bringebær er nydelig på sjokoladekake
Den perfekte match😊
Flott Kake takk for oppskrift 🙂
Fikk lyst å lage den kaken i dag, hvis ikke gjestene kommer i dag kan denne kaken fryses?
Har du prøvd det i og med at det er krem inne i den
Hei Solveig
Jeg har faktisk lagt denne i fryseren og skal ta den opp på torsdag. Jeg er også spent på hvordan det blir, men X’er fingrene for at det går fint. Tenker å tine den over natta i kjøleskapet. Uten kremen inni er den super å fryse. Klem, Ingrid
Det ser og høyre ut som ei nydeleg kake, og enkel å lage.
Takk for oppskrift.
God søndag frå Anne-Mari
Ja, den er faktisk kjempegod, synes jeg. Jeg fikk oppskriften fra en kollega for mange år siden og har bakt den mange, mange ganger. Klem, Ingrid
Ja, takk !!
Bringebær må da være perfekt til ! Litt friskt med sjokoladen…mmmmmmnam