Havrekjeks

Noen ganger smaker det så godt med litt å spise til kaffen eller en kopp varm te. Et aldri så lite mellommåltid før middagen eller før sengetid. Da er det fint å kunne finne frem deilig hjemmelaget havrekjeks, og baker du dem selv, ja så vet du i alle fall hva som er oppi. Min oppskrift er ganske stor, men det er bare fint, for da kan jeg gi bort litt.

Jeg oppbevarer dem i en tett boks. Da holder de seg sprø og fine, og her er min oppskrift.

  • 350 g smør
  • 350 g sukker
  • 400g små lettkokte havregryn
  • 600 g mel
  • 4 ts bakepulver
  • 4 egg

Pisk egg og sukker, smelt smøret og avkjøl det litt og alt blandes sammen. Jeg setter deigen litt til avkjøling i kjøleskapet før jeg baker dem ut. Stekes på ca 210 g midt i ovnen.

Reklame

Publisert av

ingridtunheim

Hei, jeg er Ingrid og jeg bor på Jæren. Hjertelig velkommen til min blogg. Den handler om alt og ingenting fra min hverdag. Dagene hjemme, på hytta eller på jobb der jeg flyr rundt omkring som purser i SAS.

6 kommentarer om “Havrekjeks”

  1. Hvilken herlig opskrift – vi elsker norsk brunost/gedeost her i huset. Den er vores ynglings ost. Ha´en god dag. Klem

    1. Å så herlig da at dere liker den norske brunosten, Charlotte. Ikke alle liker ost med «karamellsmak». Jeg synes det også det er kjempegodt. Klem, Ingrid

Legg igjen en kommentar

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut /  Endre )

Twitter-bilde

Du kommenterer med bruk av din Twitter konto. Logg ut /  Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut /  Endre )

Kobler til %s

Dette nettstedet bruker Akismet for å redusere spam. Lær hvordan dine kommentardata behandles..