Lille konglelue

Denne luen heter altså Lille konglelue og er den ikke søt, så vet ikke jeg. Så fin og så sitter de godt på hodet også. Og ikke minst så der det gøy og fort gjordt å strikke dem.

Lys lilla til Elen og en mørkere lilla til Signe. Jeg strikket dem i Merinoull fra Sandnes Garn, og måtte ty til YouTube for å se hvordan konglestrikk gjøres.

Pelsdusken er prikken over i’en og gjenbruk fra noen luer jeg strikket tidligere. Det er praktisk når dusken har trykknappen og kan flyttes fra lue til lue.

Fin julepresang til småjenter er det også, eller gave i pakkekalenderen. Trenger du oppskrift til Lille konglelue, finner du her.

Publisert av

ingridtunheim

Hei, jeg er Ingrid og jeg bor på Jæren. Hjertelig velkommen til min blogg. Den handler om alt og ingenting fra min hverdag. Dagene hjemme, på hytta eller på jobb der jeg flyr rundt omkring som purser i SAS.

12 kommentarer om “Lille konglelue”

Legg igjen en kommentar

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut /  Endre )

Twitter-bilde

Du kommenterer med bruk av din Twitter konto. Logg ut /  Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut /  Endre )

Kobler til %s

Dette nettstedet bruker Akismet for å redusere spam. Lær hvordan dine kommentardata behandles..