Kyllingfilet på menyen

Skal jeg fortelle hva som er skikkelig godt til middag? Stekt kyllingfilet med søtpotet. Nammi!

Krydre kyllingfilet med salt og pepper og stek den i smør på stekepannen. Når den er nesten gjennomstekt legger du på litt ost av den typen du liker. Skru ned varmen, legg på lokk og la osten smelte mens fileten blir helt gjennomstekt. Er filetene veldig tykke bruker jeg å dele dem i to på langs før jeg legger på osten.

Lag strimler av søtpotet med en spiralkutter og stek dem på stekepannen i smør. Bland inn litt hakket grønnkål, spinat, godt med fersk basilikum, salt og pepper og stek til det er mørt.

Har du ikke to stekepanner kan kyllingen fint legges i stekeovnen og la osten smelte der mens du steker søtpoteten.

Publisert av

ingridtunheim

Hei, jeg er Ingrid og jeg bor på Jæren. Hjertelig velkommen til min blogg. Den handler om alt og ingenting fra min hverdag. Dagene hjemme, på hytta eller på jobb der jeg flyr rundt omkring som purser i SAS.

4 kommentarer om “Kyllingfilet på menyen”

Legg igjen en kommentar

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut /  Endre )

Twitter-bilde

Du kommenterer med bruk av din Twitter konto. Logg ut /  Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut /  Endre )

Kobler til %s

Dette nettstedet bruker Akismet for å redusere spam. Lær hvordan dine kommentardata behandles..