Skikkelig god sjokolade

Er du som meg veldig glad i sjokolade, ja da liker du nok denne også, for sjokolade er et must i julen. Det fine er at du mikser den selv av den type sjokolade du liker best, enten den er lys, litt mørk eller veldig mørk. Godt er det uansett.Jeg har brukt Freia selskapssjokolade. Den har jeg smeltet i vannbad og tilsatt forskjellige godsaker.

I den smeltede sjokoladen har jeg tilsatt hakkede nøtter og tørkede tranebær. Her kan du tilsette akkurat de smakene du liker. Sjokoladen helles over i en matpapirkledd skål med flat bunn, og før den settes til avkjøling, drysser du over litt maldonsalt og pynter med nøtter og tranebær.Yummy, altså. Søt deilig sjokolade med nøtter, tørkede tranebær og et hint av salt. Søtt og salt, ja takk!

Publisert av

ingridtunheim

Hei, jeg er Ingrid og jeg bor på Jæren. Hjertelig velkommen til min blogg. Den handler om alt og ingenting fra min hverdag. Dagene hjemme, på hytta eller på jobb der jeg flyr rundt omkring som purser i SAS.

Legg igjen en kommentar

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut /  Endre )

Twitter-bilde

Du kommenterer med bruk av din Twitter konto. Logg ut /  Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut /  Endre )

Kobler til %s

Dette nettstedet bruker Akismet for å redusere spam. Lær hvordan dine kommentardata behandles..