For å få mest mulig ut av de to fridagene jeg har i påsken var jeg tidlig ute av sengen. Ja, ikke så tidlig altså, men sånn ved 07.30 tiden.
Himmelen er skyfri og solen skinner, og jeg tenkte at påsken må jo være deilig gul, søt og sur på en gang. Jeg satte igang med å lage lemoncurd og ferske deilige scones og i løpet av en drøy time var jeg ferdig.
Jeg elsker sitronsmaken i lemon curd, eller sitronkrem om du vil. Den har konsistens som litt myk honning og smaker syrlige sitroner og søtt sukker. Himmelsk! Om du ikke vil ha den til scones, er den super på pavlova, eller som syltetøy til vafler, lapper, croissant eller på brødskiva.
Det er tid for å pakke ned nystekte scones, deilig lemon curd og påskegave og dra til fjells!
Det har jeg faktisk aldri lagd før, men vet det er godt. Nå fikk jeg lyst til å lage de jeg også. Men først jobbe en natt til før jeg tar meg to velfortjente fridager. Takk for tips, skal jammen innom butikken i morgen og handle inn.
Kos deg masse til fjells og fortsatt god påske til deg🐣💛
😘
Hadde det som trengtes så jeg lagde i kveld før nattevakt. Så når jeg kommer hjem så blir det å lage scones og overraske mannen med deilig frokost før jeg legger meg. Takk for tips og deilig oppskrift😍
Så hyggelig å høre og tipper noen blir glad for deilig nybakt frokost. Klem, Ingrid
Åh, det hørtes godt ut og så fin og fristende farge også! 😀 ❤
https://siljealice.com
Ja, skikkelig godt og perfekt til påske. Klem, Ingrid
Det høres veldig godt ut. Har aldri lagd noe av det, men kanskje jeg skal prøve en dag 🙂
Ka, det må du prøve. Det er så enkelt og fort gjort å lage og smaker himmelsk. Klem, Ingrid