Barnebunad

Kanskje kan jeg kalle barnebunaden jeg broderte til min datter for snart 30 år siden for vintage. Den er så fin, men nå er den ganske slitt og trenger en real oppfriskning. Det er det jeg har holdt på med i dag. Det er mye jobb, men det blir så fint når den blir ferdig og jeg gleder meg til barnebarna kan ta den i bruk.

Jeg har hatt bunaden på rens og nå har jeg demontert den for å sy på nytt for. Da den var ny var foret grønt slik som det nye jeg setter på nå. Tidens tann har endret foret fra grønt til sennepsgult og kanten nederst på stakken var slitt med mange, mange hull.

Jeg har brodert mange bunader, men denne er den jeg har likt best å brodere. Så flotte markblomster og så mange forskjellige typer sting.

Mange timers arbeid gjenstår og heldigvis har jeg god tid. Den skal ikke tas i bruk før det blir 30-årsjubileum.

Hva har du gjort i dag?

Reklame

Publisert av

ingridtunheim

Hei, jeg er Ingrid og jeg bor på Jæren. Hjertelig velkommen til min blogg. Den handler om alt og ingenting fra min hverdag. Dagene hjemme, på hytta eller på jobb der jeg flyr rundt omkring som purser i SAS.

8 kommentarer om “Barnebunad”

Legg igjen en kommentar

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut /  Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut /  Endre )

Kobler til %s

Dette nettstedet bruker Akismet for å redusere spam. Lær hvordan dine kommentardata behandles..