Arme riddere i form

Arme riddere er en gammel favoritt som fortjener å komme frem i lyset igjen, og i tillegg får man brukt opp brød som er blitt tørt. Jeg har laget arme riddere i form og det blei så godt. Kanskje et tips til påskefrokosten eller kveldsmaten også.

Jeg valgte å servere dem lune med en skje rømme og frosne bær fra fryseren.

Sånn gjør du;

Kutt 4-5 brødskiver i terninger og pisk sammen 3 egg og 1,5 dl melk (jeg bruker H-melk) Tilsett sukker, kanel, kardemomme og litt salt. Legg terningene i eggeblandingen og la de ligge der til de er gjennomtrukket. Dette kan du fint sette i kjøleskapet over natten om du vil servere de arme ridderne nystekte til frokost.

Hell blandingen over i en passe stor form og stek midt i ovnen på 200 grader til eggeblandingen har levret seg og ridderne har fått fin farge. Sånn ca 30-40 min.

Reklame

Publisert av

ingridtunheim

Hei, jeg er Ingrid og jeg bor på Jæren. Hjertelig velkommen til min blogg. Den handler om alt og ingenting fra min hverdag. Dagene hjemme, på hytta eller på jobb der jeg flyr rundt omkring som purser i SAS.

2 kommentarer om “Arme riddere i form”

  1. Åh dette er ett virkelig godt barndomsminne. Husker min bestemor hadde rød saus eller vaniljesaus til dette.
    God påske til deg og dine

    1. Ja, ikke sant, Monica. Min mor laget også dette til oss barna, men hun stekte hele skiver i panna med smør og så spiste vi dem med strøsukker på. Ønsker deg også en magisk fin påske.

Legg igjen en kommentar

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut /  Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut /  Endre )

Kobler til %s

Dette nettstedet bruker Akismet for å redusere spam. Lær hvordan dine kommentardata behandles..