Sommerstrikk

Jeg er godt i gang med årets sommerferie som startet 2.juni og for et magisk fint vær jeg er så heldig og ha fått. Nesten utrolig, og jeg som gruet meg litt til å ha så tidlig sommerferie. En knapp uke har jeg igjen, og jeg har strikket meg en ny sommerfavoritt.

Du husker kanskje at jeg strikket Rigmors sommebluse til ett av barnebarna, og den passet perfekt til Signe.

Nå har jeg altså laget en lik til meg selv i hvitt og jeg er fornøyd med både farge, kvalitet og mønster.

Jeg er klar for flere magisk fine sommerdager både på hytta og på jobb nå den tid kommer, men først en tur til Oslo i helgen.

Reklame

Publisert av

ingridtunheim

Hei, jeg er Ingrid og jeg bor på Jæren. Hjertelig velkommen til min blogg. Den handler om alt og ingenting fra min hverdag. Dagene hjemme, på hytta eller på jobb der jeg flyr rundt omkring som purser i SAS.

9 kommentarer om “Sommerstrikk”

  1. Å,så lekker den ble i hvitt!😍Perfekt til skjørtet ditt!
    Ha en flott helg i Oslo!
    Sommerklem fra Anne Marit🌸

    1. Den heter Rigmors sommerbluse og kan kjøpes hos SandnesGarn på nett, tror jeg, men må nok kjøpe både mønster og garn. Vet ikke om den finnes i voksen størrelse. Jeg har strikket 12-14 år, overvidde 86cm. Jeg har strikket i garnet Line😊

  2. Så fiiiin genser og for et sommerlig og lekkert antrekk. Nyt siste rest av ferie, jeg har nettopp startet min. God sommer. Klem fra Jenni

Legg igjen en kommentar

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut /  Endre )

Twitter-bilde

Du kommenterer med bruk av din Twitter konto. Logg ut /  Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut /  Endre )

Kobler til %s

Dette nettstedet bruker Akismet for å redusere spam. Lær hvordan dine kommentardata behandles..